Książki, Księgarnia

365 dni modyfikowania życia

„Jak zmieniłam życie w rok? Trzy kroki dzielą Cię od szczęścia – zrób je ze mną” – książka o kobiecie i problemach dzisiejszych czasów

Malwina to młoda kobieta, która stale za czymś goni. Ma jasno sprecyzowane marzenia, które prędzej czy później spełnia, jednak w pewnym momencie swojego życia dochodzi do wniosku, że aby ziściło się to największe, musi dokonać radykalnych zmian w swoim życiu. Ma kochającego męża, cudownego syna, wymarzony dom, prowadzi dobrze prosperujący blog, jednak jej serce wypełnia ogromna pustka, kiedy tylko pomyśli o tym, że zajście w drugą, upragnioną ciążę staje się coraz mniej możliwe. To właśnie wtedy, gdy odbiera telefon i po raz kolejny słyszy o swoich złych wynikach – spadku beta hCG, postanawia dokonać wnikliwej analizy swojego dotychczasowego życia.

Ciało, duch, otoczenie – trzy obszary najwięszych i najważniejszych zmian

Metamofrozę zaczyna od swojego CIAŁA:

– zgłębia wiedzę o jelitach, bo to właśnie w nich tkwi tajemnica odporności,

– całkowicie zmienia sposób odżywiania,

– harmonizuje dietę z nowo odkrytą u siebie nietolerancją pokarmową,

– staje się aktywna fizycznie, porzucając swoje stare zwyczaje i wieczne wymówki.

Kolejnym ważnym aspektem i krokiem w przód do „NOWEJ JA” jest dla Malwiny przemiana swojego wnętrza – DUCHA. Staje się osobą bardziej świadomą, wyzbywa się kompleksów, w pełni akceptuje siebie. W swojej debiutanckiej książce podaje sprawdzone sposoby na zaprzestanie przejmowania się opinią innych, wypisanie się ze schematów społecznych oraz straszenia samej siebie ogromem problemów. Autorka podkreśla, iż ważne jest, aby zadbać o własne poczucie bezpieczeństwa i dbanie o siebie. Aby przejść gładko przez duże zmiany w sferze ducha, autorka radzi zacząć od poznania swojego wnętrza i wypełnienia pustki w sercu.

Otoczenie to kwestia, o której traktuje ostatni rozdział książki autorki bloga BAKUSIOWO. Na stronach tego rozdziału podkreśla ona, że doświadczanie powinno wieść prym w życiu każdego człowieka. Nie jest to sprawa prosta w czasach stałego pośpiechu i w pełni zmaterializowanego świata, w którym coraz częściej liczą się pieniądze. Jednak określenie swoich priorytetów, dobra organizacja, zaprowadzenie porządku w swoich czterech kątach oraz gronie znajomych to sprawy kluczowe.

Dla kogo ten kolejny poradnik?

Planujesz zmienić pracę? Zająć się włanym biznesem? Zrzucić nadprogamowe kilogramy? Zajść w długo oczekiwaną ciążę?Dowiedz się jak najskuteczniej to zrobić z książki Malwiny Bakalarz, w której odkrywa sekrety własnego sukcesu, opisując 365 niezwykłych dni swojego życia.

Książka utrzymana w humorystycznym tonie, zupełnie jak sam blog autorki. Czytając ma się wrażenie, że jest się uczestnikiem rozmowy z przyjaciółką, która daje nam mnóstwo dobrych rad, uprzednio przetestowanych na samej sobie. Oprócz sprawdzonych porad zawiera jasne wskazówki oraz kilka zadań do wykonania. Kolejnym plusem jest fakt, że książkę można zacząć czytać w dowolnej kolejności i absolutnie nie wpłynie to na pełne zrozumienie treści i samego przesłania.

Jeśli jesteś:

– stale zmęczona, masz częste wyrzuty sumienia i dzień jest dla Ciebie za krótki,

– widok odbicia w lustrze przeraża Cię, a niekończące się wymówki i odkładnie wszystkiego na jutro stało się u Ciebie normą,

– Twoje życie zdaje się kuleć niemalże na każdym etapie i wydaje Ci się, że nie masz powodów do bycia szczęśliwym,

ta książka jest zdecydowanie propozycją dla Ciebie. I niewątpliwie pierwszym krokiem do zmiany siebie!

Dodaj komentarz